Skleroterapia, zabiegi hybrydowe Śląsk | dr Szczygieł

Skleroterapia z procedurą hybrydową

Skleroterapię łączy się coraz częściej z zabiegami dotyczącymi zarówno największych jak i najmniejszych niewydolnych żył. Duże zabiegi hybrydowe obejmują wykonanie jednoczasowe zabiegu laserowego wewnątrzżylnego zamknięcia głównego pnia układu żył powierzchownych (żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej) z zamknięciem żylaków echoskleroterapią pianową. Zabieg dedykowany jest grupie pacjentów, dla których krótki czas leczenia jest ważniejszy niż całościowy koszt i liczba zabiegów.

Mniejsze ryzyko przebarwień

W teorii wykonanie zabiegu laserowego powoduje znaczne spontaniczne zmniejszenie się żylaków przez wyłączenie nieprawidłowej pompy tłoczącej krew (zamiast w stronę serca, ponownie w dół do żylaków) i można odczekać ze skleroterapią 2-4 miesiące, wówczas zabiegów jest mniej i mniejsze jest ryzyko przebarwień.

Skleroterapia z laseroterapią

Małe zabiegi hybrydowe obejmują jednoczesną skleroterapię pianową żył sieciowych i pajączków z zamykaniem drobnych pajączków laserem przezskórnym Nd:YAG 1064nm. Jedna z takich procedur nosi nazwę CLaCS (Cryo-Laser-Cryo-Sclero), gdzie używa się najpierw lasera do leczenia pajączków, a następnie skleroterapii z użyciem z użyciem 75% glukozy żył sieciowych zasilających te pajączki.

 

Zarezerwuj termin

Wybierz spośród wielu lokalizacji na Śląsku.

Umów wizytę

Wybierz inną metodę leczenia


gdpr-image
Serwis skleroterapia.eu wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje są dostępne w polityce prywatności.
Polityka prywatności