Echoskleroterapia pianowa w tumescencji | Flebolog dr Szczygieł

Echoskleroterapia pianowa w tumescencji

Tumescencja to rodzaj znieczulenia miejscowego, które wprowadza się do tkanki podskórnej. Przed echoskleroterapią roztwór soli fizjologicznej, znieczulającej lignokainy z niewielkim dodatkiem adrenaliny podawany jest pod kontrolą ultrasonografii pompą rolkową bezpośrednio wokół leczonych żylaków. Tak naprawdę to nie żyła wymaga znieczulenia, ale chodzi o bezbolesne podanie odpowiedniej ilości płynu. Efekt uzyskany przez tumescencję to ucisk z zewnętrz, czyli obkurczenie i opróżnienie żylaków z krwi oraz dodatkowe obkurczenie żył przez adrenalinę.

Jakie są korzyści dla pacjenta?

Tumescencja zwiększa skuteczność i zmniejsza efekty uboczne skleroterapii. Uszkadzamy samą ścianę naczynia a nie krew w nim zawartą, czyli mniej jest przebarwień, a sklerozant nie pominie części naczyń. Echoskleroterapia pianowa pozwala standardową bezpieczną ilością piany zamknąć żylaki na dużo większym obszarze.

 

Zarezerwuj termin

Wybierz spośród wielu lokalizacji na Śląsku.

Umów wizytę

Wybierz inną metodę leczenia


gdpr-image
Serwis skleroterapia.eu wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje są dostępne w polityce prywatności.
Polityka prywatności